3 maja 2022 roku (wtorek) uczestniczyłem w suwalskich obchodach Święta Narodowego Konstytucji 3 Maja.  Uroczystości rozpoczęły się Mszą Święta  w intencji Ojczyzny i Narodu w Konkatedrze pw. św. Aleksandra w Suwałkach. Główne uroczystości odbyły się w Parku Konstytucji 3 Maja.

„Jeżeli nasza działalność publiczna nie będzie nakierowana na realizację polskiej racji stanu, to zawsze ktoś z zewnątrz to wykorzysta. To ważne w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę i odradzającego się imperializmu rosyjskiego. Tworzymy nie tylko współczesność , ale podwaliny pod przyszłość. Wyciągajmy wnioski  z historii. Historia niestety, kiedy się z niej wniosków nie wyciąga, lubi się powtarzać. Skupmy się w swoich wysiłkach na sile Polski, na jej suwerenności i na jej bezpieczeństwie”– podkreśliłem w swoim wystąpieniu.

Podczas uroczystości złożyłem wspólnie z małżonką kwiaty pod Dębem Wolności. Wiązanki złożyły również delegacje instytucji państwowych, służb mundurowych i władz samorządowych.

W uroczystości wzięli udział: Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Romuald Łanczkowski, Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, Starosta Suwalski Witold Kowalewski, służby mundurowe, poczty sztandarowe, delegacje związków i organizacji kombatanckich, harcerze, młodzież szkolna oraz mieszkańcy Suwałk.

galeria zdjęć:

Relacje medialne:

https://bialystok.tvp.pl/59967201/dzis-swietujemy-231-rocznice-uchwalenia-konstytucji-3-maja

https://www.radio.bialystok.pl/galerie/index/id/213437

https://um.suwalki.pl/mieszkaniec/aktualnosci,4002/swieto-konstytucji-3-maja,2585051

https://www.niebywalesuwalki.pl/2022/05/obchody-swieta-konstytucji-3-maja-w-suwalkach-transmisja/

http://dwutygodniksuwalski.pl/141242/

https://suwalki.naszemiasto.pl/suwalki-w-miescie-uczczono-231-rocznice-uchwalenia/ar/c1-8800257