15 maja 2011 roku poseł Jarosław Zieliński wziął udział w uroczystych obchodach Dnia Strażaka zorganizowanych w Nowogrodzie przez Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej,Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomży oraz Burmistrza Nowogrodu. Podczas strażackiego apelu poprzedzonego Mszą św. w intencji strażaków w Kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Nowogrodzie Poseł powiedział,że funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej oraz druhny i druhowie ochotnicy w pełni zasłużyli na wysokie zaufanie,jakim obdarza ich społeczeństwo.

„To Wy jesteście najczęściej pierwsi w miejscach tragicznych zdarzeń i nieszczęśliwych wypadków,by nieść pomoc ludziom oraz ratować mienie i środowisko.

Państwo polskie ma powody,aby być z Was dumne. Życzę,abyście nadal kierowali się w swoich działaniach piękną i szlachetną dewizą: Bogu na chwałę,ludziom na pożytek”. Jarosław Zieliński poinformował,że w przygotowanym przez niego wraz z zespołem ekspertów i złożonym przez Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość do Laski Marszałkowskiej projekcie nowej ustawy modernizacyjnej na lata 2012 – 2015 przewidziana została kwota 760 mln. złotych na zakup sprzętu i wyposażenia dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Przypomniał też,że posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli w Sejmie projekt ustawy przyznającej strażakom ochotnikom z wieloletnim stażem w OSP specjalny dodatek do renty lub emerytury.

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto