14 października 2017 roku wziąłem udział w Wojewódzkich Obchodach Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się w Zespole Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku, jak również w obchodach suwalskich z okazji Dnia Nauczyciela.

Święto upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej było okazją do złożenia życzeń, gratulacji, a także nagrodzenia wyróżniających się nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.

W swoich wystąpieniach podziękowałem nauczycielom i pedagogom za to, że starannie przekazują uczniom potrzebną wiedzę, ale także za to, że są przewodnikami młodzieży do mądrej, uczciwej i odpowiedzialnej dorosłości. Realizują swoją misję podejmując codziennie edukacyjny i wychowawczy trud, aby uczniowie wyrastali na dobrych ludzi i prawych Polaków. Podkreśliłem, że polska edukacja nie ma powodów do kompleksów, wręcz przeciwnie, jest gotowa na obecne i przyszłe wyzwania, co sprawia, że możemy być z niej wszyscy dumni. Wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty życzyłem, aby kolejne lata upływały im na owocnej pracy z niesłabnącym zaangażowaniem w edukacyjne dzieło pokoleń.

Podczas obu uroczystości z przyjemnością wręczyłem wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom oświaty odznaczenia. Zostali oni uhonorowani Krzyżami Zasługi przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudę,Medalami „za Długoletnią Służbę” oraz Medalami Komisji Edukacji Narodowej. Nie zabrakło także nagród Ministerstwa Edukacji Narodowej i Podlaskiego Kuratorium Oświaty.