27 grudnia 2022 roku (wtorek) uczestniczyłem w uroczystym oddaniu do użytku nowo zbudowanych ulic na osiedlu mieszkaniowym w Raczkach. Dzięki Rządowemu Funduszowi Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Gminie udało się pokryć koszty długo wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji. Niemal całość kosztów budowy zostało pokrytych z dofinansowania, a kwota otrzymana z Programu nie została w całości wykorzystana, ponieważ koszt inwestycji był mniejszy niż pierwotnie szacowano.  

Nowa nawierzchnia, oświetlenie, kanalizacja i przyłącza gazowe na osiedlu to kolejna inwestycja, która w ostatnim czasie została oddana do użytku w Raczkach.

W uroczystości wzięli udział: wójt Gminy Raczki Andrzej Szymulewski, wicestarosta Powiatu Suwalskiego Artur Łuniewski, a także radni i pracownicy Urzędu Gminy Raczki.

Do zgromadzonych powiedziałem m.in.: „Polacy wszędzie zasługują na takie same dobre warunki życia, a to wymaga wsparcia ze strony władzy centralnej. To, że ktoś pochodzi z mniejszej miejscowości, nie może oznaczać, że musi żyć w gorszych warunkach. Gmina Raczki jest bardzo dobrym przykładem wzorowej współpracy rządowo – samorządowo – parlamentarnej. Wójt stara się, aby gmina się rozwijała, a radni są temu przychylni i Go w tym wspierają. Dzięki temu dużo udaje się zrobić. Przypomnę tylko, że w ciągu ostatniego czasu dzięki tej współpracy zbudowaliśmy nowy Posterunek Policji w Raczkach, obiekt Gminnego Ośrodka Kultury z Salą Koncertową i pomieszczeniami dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Klubu Seniora, przebudowaliśmy i zmodernizowaliśmy wiele odcinków dróg. Tym razem oddajemy do użytku zespół ulic w miejscowości gminnej Raczki na osiedlu, które wciąż się rozbudowuje. Są tutaj kolejne działki pod budowę domów i na pewno osiedle to będzie coraz większe. Jeżeli mieszkańcy takiego osiedla i takiej miejscowości, jaką są Raczki będą mieli dobre warunku do zamieszkania i codziennego życia, to nawet mieszkańcy sąsiednich miejscowości mogą tutaj inwestować we własne domy wiedząc, że życie tutaj jest bezpieczne i spokojne, a do pracy, jeżeli nie ma jej na miejscu, można dojeżdżać coraz lepszymi drogami do położonych w niewielkiej odległości miast – Suwałk, Augustowa czy Olecka”.

 

Galeria zdjęć:

 

Relacje medialne:

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/221806

https://www.suwalki24.pl/article/1,w-raczkach-odbylo-sie-otwarcie-wyremontowanych-ulic-balukiewicza-gorskiego-i-kaczorowskiego-foto