27 listopada 2021 roku (sobota) uczestniczyłem wraz z żoną w uroczystości otwarcia nowo zbudowanego obiektu stanowiącego siedzibę Nadleśnictwa Pomorze (powiat sejneński).

Złożyłem gratulacje i podziękowałem za zaangażowanie w realizację inwestycji Nadleśniczemu Piotrowi Nalewajkowi oraz pracownikom Nadleśnictwa.

„Ten nowoczesny budynek – powiedziałem – stwarza wyśmienite warunki do wykonywania zadań przez tę instytucję Lasów Państwowych na najwyższym poziomie. Będzie też sprzyjał godnej obsłudze obywateli, przybywających do biura Nadleśnictwa w celu załatwienia swoich spraw należących do jego kompetencji. Obiekt ten to także wizytówka państwa polskiego na terenie powiatu sejneńskiego, a państwo nie powinno być siermiężne.

Korzystając z okazji chcę podziękować obecnym tutaj, licznie zgromadzonym leśnikom i myśliwym za ochronę przyrody, za racjonalną gospodarkę leśną uwzględniającą zasadę zrównoważonego rozwoju i koegzystencji przyrody i człowieka, za zaangażowanie w obronę polskich lasów przed prywatyzacją, za historyczny i współczesny patriotyzm oraz troskę o pamięć historyczną, której przejawem są liczne znaki memorialne w postaci tablic, obelisków i pomników, a także organizowane przez Wasze środowiska uroczystości patriotyczno – religijne”.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni samorządowcy, leśnicy, myśliwi, przedstawiciele służb mundurowych, księża z parafii położonych na terenie działania Nadleśnictwa Pomorze – Sejn, Karolina, Gib i Smolan.

Ksiądz Dziekan Zbigniew Bzdak Proboszcz Parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny w Sejnach odprawił nabożeństwo modlitwy oraz poświęcił pomieszczenia nowego budynku Nadleśnictwa.

galeria zdjęć: