9 lipca 2021 roku (piątek) odwiedziliśmy z Wiceprezesem Rady Ministrów, Ministrem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu nowo wybudowaną salę koncertową przy Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia w Zambrowie. Inwestycja była możliwa dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Czeka już na przyjęcie uczniów, a jej oficjalne otwarcie nastąpi 23 września 2021 roku.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele rodziców uczniów Szkoły Muzycznej, jej dyrektor Krzysztof Witkowski, parlamentarzyści, samorządowcy oraz lokalne środki przekazu. Podziękowałem Wiceprezesowi Rady Ministrów Panu Piotrowi Glińskiemu za wsparcie finansowe dla budowy tej Sali, o które zabiegałem wraz z ówczesnym Wicestarostą Zambrowskim Panem Stanisławem Rykaczewskim oraz Dyrektorem Szkoły.

„Takiej sali koncertowej nie powstydziłyby się największe miasta, do których Zambrów nie należy, ale właśnie rządowi Prawa i Sprawiedliwości chodzi o to, żeby młodzież i mieszkańcy z mniejszych miejscowości mogli mieć dostęp do kultury, a pierwszym warunkiem jest jej infrastruktura, tak jak ludzie mieszkający w dużych ośrodkach miejskich. Z tej sali będzie korzystała uzdolniona muzycznie młodzież z Zambrowa i powiatu zambrowskiego, ale także całe lokalne społeczeństwo, choćby uczestnicząc w ważnych wydarzeniach kulturalnych czy patriotycznych” – powiedziałem do zgromadzonych na spotkaniu osób i środków publicznego przekazu.

galeria zdjęć:

Relacje medialne:

https://bialystok.tvp.pl/54779258/szkola-muzyczna-w-zambrowie-ma-nowa-sale-koncertowa

https://www.wnp.pl/parlamentarny/spoleczenstwo/mkdnis-panstwowa-szkola-muzyczna-i-stopnia-w-zambrowie-ma-nowa-sale-koncertowa,152250.html

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/202043

https://www.gov.pl/web/kulturaisport/panstwowa-szkola-muzyczna-i-stopnia-w-zambrowie-ma-nowa-sale-koncertowa