25 lutego 2017 roku podczas spotkania w Komendzie Miejskiej PSP w Suwałkach mówiłem o planach budowy nowego obiektu Państwowej Straży Pożarnej,którego realizacja rozpocznie się jeszcze w tym roku. Obecnie suwalscy funkcjonariusze dysponują dwoma budynkami. Większość sprzętu znajduje się w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej przy ul. Mickiewicza. Drugi obiekt,który mieści się przy ul. Pułaskiego jest pozostałością po komendzie wojewódzkiej. Budynek w większości jest wynajmowany zewnętrznym podmiotom,a strażacy wykorzystują zaledwie 20% jego powierzchni,ponieważ nie jest on przystosowany do funkcjonowania jednostki interwencyjnej. 

Projekt inwestycji jest gotowy. W związku z tym nie trzeba ponosić nakładów finansowych na jego przygotowanie. Oczywiście będzie trzeba go zaadoptować do terenu. Ma on powstać na terenie pomiędzy istniejącym budynkiem Komendy Miejskiej PSP przy ul. Pułaskiego,a znajdującym się za nim kościołem. Nowy obiekt będzie posiadał co najmniej cztery miejsca garażowe dla pojazdów ratowniczych,myjnię z jednym stanowiskiem dla samochodów ciężarowych oraz czterema dla samochodów operacyjnych. Część garażowa będzie parterowa,natomiast część administracyjna dwukondygnacyjna.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach rządowego programu modernizacji służb mundurowych. Pierwsze środki będą skierowane jeszcze w tym roku,natomiast główne prace inwestycyjne odbędą się w 2018 i 2019 roku. W 2019 roku zechcemy obiekt oddać do użytku.

Relacje medialne:

foto

foto

foto