21 sierpnia 2023 roku ( poniedziałek)  uczestniczyłem w uroczystym oddaniu do użytku wyremontowanej drogi gminnej w Popowie (gmina Bargłów Kościelny. powiat augustowski). Jest ona częścią drogi powiatowej Pomiany- Popowo- Rumiejki.

Jeszcze niedawno do domów mieszkańców Popowa w gminie Bargłów Kościelny prowadziła dziurawa droga szutrowa, teraz jest półtora kilometra równego asfaltu. Na tę inwestycję mieszkańcy czekali od lat. Całkowity koszt rozbudowy i przebudowy drogi gminnej we wsi Popowo wyniósł 1 125 465,58 zł. Dofinansowanie z budżetu państwa wyniosło 1 057 937,65 zł. 

W swoim wystąpieniu powiedziałem.in.: „W gminie Bargłów Kościelny, ale i w całym powiecie augustowskim, województwie i w całej Polsce tych dróg ostatnio oddajemy bardzo dużo i coraz więcej. Wszystko to dzięki temu, że na wsparcie tych inwestycji są skierowane ogromne środki z budżetu państwa. Jako Prawo i Sprawiedliwość szliśmy do wyborów parlamentarnych w 2015 roku, w 2019 roku oraz idziemy obecnie, by realizować program rządzenia państwem polegający na zrównoważonym rozwoju Polski. Korzysta z tego Polska Wschodnia, nadrabiają swoje zapóźnienia inwestycyjne, zwłaszcza miasta i gminy w poniższych budżetach i dochodach własnych”.

 

Galeria zdjęć: 

 

Relacje medialne:

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/229865

https://www.dziennikpowiatowy.pl/artykul/12963,otwarcie-drogi-w-popowie-zdjecia-i-wideo

https://bialystok.tvp.pl/72159533/nowa-droga-w-popowie