29  lipca 2021 roku (czwartek) uczestniczyłem w uroczystym otwarciu nowo wybudowanego odcinka drogi w miejscowości Maćkowa Ruda ( Gmina Krasnopol, powiat sejneński).

W uroczystości wzięli udział mieszkańcy Maćkowej Rudy, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Wójt Gminy Krasnopol Karol Szrajbert oraz proboszcz Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP ks.  Jacek Nogowski. Droga została wybudowana przy współfinansowaniu z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

„Wspólnie z mieszkańcami cieszymy się z każdego nowego odcinka drogi. Potrzeb w zakresie budowy dróg gminnych jest wciąż bardzo dużo, mimo że w ostatnich latach przy wsparciu finansowym z rządowych programów inwestycyjnych i dobrej współpracy rządowo – samorządowej modernizuje się ich coraz więcej. Przed nami nowa szansa związana z realizacją #PolskiegoŁadu, w ramach którego na wsparcie inwestycji samorządowych przewidziane są środki w wysokości dotychczas nieosiągalnej. Trzeba z tej szansy skorzystać przygotowując dobre projekty. Jest to zadanie dla samorządów. Dotąd ubiegały się one często o większe dotacje niż były możliwe do uzyskania, teraz może wystąpić sytuacja, kiedy będą dostępne środki, a zabraknie gotowych do realizacji, a więc przygotowanych pod kątem projektowym i dokumentacyjnym zadań inwestycyjnych.”

Galeria:

Relacje medialne:

https://podlaskie24.pl/artykul/wydarzenia/nowa-droga-w-mackowej-rudzie-otwarta/

https://www.gov.pl/web/uw-podlaski/otwarcie-drogi-w-mackowej-rudzie

https://radio5.com.pl/2021/08/otworzyli-droge-w-mackowej-rudzie/

https://bialystok.tvp.pl/55112234/lokalne-remonty-drog

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki/id/202746