25 czerwca 2022 roku (poniedziałek) uczestniczyłem w uroczystym otwarciu drogi w Brzozówce (gmina Bargłów Kościelny, powiat augustowski). Na drogę gmina Bargłów Kościelny otrzymała prawie 730 tys. zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Gmina dołożyła ponad 860 tys. zł. z własnego budżetu.

Droga łączy trzy drogi powiatowe – Bargłów Kościelny – Tajno Stare, druga to Bargłów Dworny – Brzozówka – Bargłówka, a trzecia – Netta- Tajno Stare – Pruska. W dwóch etapach zostało wyremontowane ponad 2 km drogi. Podczas modernizacji zadbano o względy bezpieczeństwa, zrobiono przejście dla pieszych, powstał przystanek autobusowy.

Do licznie zgromadzonych mieszkańców powiedziałem m.in.:

„Ta droga jest kolejnym dobrym przykładem efektów, jakie przynosi współpraca rządowo- samorządowa. Dofinansowanie z budżetu państwa w ramach rożnych programów rządowych pozwala na budowę dróg, których gminy nie byłyby w stanie przez długi czas z własnych budżetów wybudować. Cieszymy się razem z mieszkańcami, a Państwa liczna obecność świadczy o tym, jak ta inwestycja jest ważna, z kolejnego odcinka potrzebnej i oczekiwanej drogi w gminie Bargłów Kościelny. Dziękuję Panu Wójtowi i Radzie Gminy za przygotowywanie dobrych i w sposób właściwy oraz w sposób przekonujący uzasadnionych wniosków. Dzięki temu mogę je jako poseł reprezentujący mieszkańców tego terenu rekomendować Panu Premierowi i rządowi, by mogły one otrzymać wsparcie finansowe. Ta droga została zbudowana z dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a w ostatnim czasie gmina Bargłów Kościelny otrzymała środki finansowe z programu Inwestycji Strategicznych #Polski Ład praktycznie na wszystkie złożone wnioski”.

Na otwarciu i poświęceniu drogi licznie zgromadzili się mieszkańcy miejscowości, którzy nie ukrywali, że czekali na ten remont długie lata. 

W uroczystym otwarciu drogi uczestniczyli: Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dr inż. Maciej Borzyszkowski, Wójt Gminy Bargłów Kościelny Radosław Wawiórko, radni i sołtysi.

Galeria zdjęć:

 

Relacje medialne:

https://augustow.naszemiasto.pl/mieszkancy-brzozowki-w-gminie-barglow-koscielny-maja-nowa/ar/c1-8923843