2 października 2019 roku (środa) wziąłem udział w konferencji prasowej w Siemiatyczach, podczas której Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał dokumenty, które pozwolą Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku ogłosić przetarg na zaprojektowanie i budowę ścieżki-pieszo rowerowej. Decyzja Ministra Infrastruktury zapewnia finansowanie dla tej inwestycji. 

Zaznaczyłem, że moje zabiegi o budowę ścieżki rowerowej w Siemiatyczach związane były z potrzebą poprawienia bezpieczeństwa dla uczestników ruchu drogowego:

Wzdłuż tego odcinka, który teraz jest projektowany, w ciągu ostatnich 3 lat było 46 wypadków i kolizji. Świadczy to o tym, jak bardzo potrzebne jest to rozwiązanie.

Minister Andrzej Adamczyk pokreślił, że budowa ciągu pieszo-rowerowego będzie prowadzona wcześniej i niezależnie od planowanej drogi ekspresowej S19, która w Siemiatyczach ma powstać za 5 lat.

Ścieżka rozpocznie swój bieg na wysokości skrzyżowania ulicy Ciechanowieckiej z ulicą Lewandowskiego, poprowadzi dalej ulicą Ciechanowiecką, Białostocką aż do drogi wojewódzkiej Siemiatycze-Ciechanowiec i do Czartajewa.

 

Relacje medialne:

https://bialystok.tvp.pl/44656045/politycy-pis-o-planach-budowy-kolejowej-polnocnej-obwodnicy-bialegostoku

https://www.siemiatycze.pl/news,1562,zielone-swiatlo-dla-budowy-w-siemiatyczach-sciezki-pieszo-rowerowej-wzdluz-drogi-krajowej-nr-19-koszt-inwestycji-blisko-8-milionow-zlotych.html

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/174330