11 grudnia 2017 roku (poniedziałek) wziąłem udział w spektaklu profilaktycznym pod tytułem „Nie daj się wkręcić Babciu”, który wystawiony został w auli II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży.

Celem przedstawienia było zwiększenie świadomości dotyczącej przestępstw wyłudzania pieniędzy od osób starszych, a w szczególności oszustw „na policjanta” i „na wnuczka”. Spektakl był już w tym roku prezentowany w innych miastach województwa podlaskiego – w Białymstoku oraz w Suwałkach. Tym razem o powtarzających się niebezpieczeństwach, na które narażeni są seniorzy, w sposób przystępny opowiedzieli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Białymstoku.

Podziękowałem młodzieży oraz Pani Kamilli Przychodzień – Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Białymstoku za zaangażowanie w przygotowanie spektaklu. Podkreśliłem też bardzo dobrą współpracę Szkoły ze środowiskiem służb mundurowych.
„Nie daj się wkręcić Babciu” to projekt realizowany w ramach rządowego programu przeciwdziałania przestępczości i aspołecznym zachowaniom „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.

Spektakle w Białymstoku i w Suwałkach były zrealizowane przez zawodowych aktorów Teatru Dramatycznego w Białymstoku.

 

Relacje medialne:

“Nie daj się wkręcić Babciu” [FOTO]

http://lomza.policja.gov.pl/po4/aktualnosci/49210,Wspolnie-zadbajmy-o-bezpieczenstwo-seniorow-spektakl-Nie-daj-sie-wkrecic-Babciu-.html