11 czerwca 2018 roku (poniedziałek) wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku nadinsp. Danielem Kołnierowiczem wręczyłem nagrody najlepszym policjantom pionu prewencji w województwie podlaskim.

Wśród nagrodzonych policjantów byli zwycięzcy konkursów na najlepszego dzielnicowego, kierownika rewiru dzielnicowych, przewodnika psa służbowego, pary patrolowej, a także policjanta ruchu drogowego. Laureaci konkursów będą reprezentować garnizon podlaski w ogólnopolskich finałach, które odbędą się jesienią tego roku.

Podczas uroczystości pogratulowałem funkcjonariuszom świetnych wyników i przypomniałem, że służą przede wszystkim społeczeństwu:

Zawsze pamiętajcie, że pracujecie dla społeczeństwa. Poza bardzo dobrą, precyzyjną znajomością prawa, doświadczeniem i praktyką, w służbie potrzebna jest także kultura, empatia i wyczucie. Jeśli społeczeństwo będzie oceniało tak wysoko, jak komisje konkursowe Waszą służbę, to będziemy mieli powody do zadowolenia.

W trakcie spotkania wyróżnieni zostali także podlascy policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce, którzy zdobywcy drugiego miejsca na VI Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, które odbyły się w Szkole Policji Słupsku oraz policjanci służący w Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku i Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, którzy zajęli 3. miejsce w XII Ogólnopolskich Mistrzostwach w Ratownictwie, w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy – Barczewo 2018.