28 września 2018 roku (piątek) w delegaturze Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Suwałkach, podczas którego Minister Zdrowia Łukasz Szumowski podpisał umowę na dofinansowanie szpitalnych oddziałów ratunkowych w Suwałkach i Grajewie. Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach otrzyma 336 tys. zł, a Szpital Ogólny im. dr. Witolda Ginela w Grajewie – 428 tys. zł.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski podkreślił, że na doposażenie oddziałów ratunkowych w szpitalach województwa podlaskiego przeznaczona została kwota 17 mln zł.

To na tych oddziałach pacjent zderza się ze szpitalem. Wszystkim nam zależy, żeby nie czekał i nie cierpiał – powiedział Minister Zdrowia.

Podczas spotkania zaznaczyłem, że to właśnie państwo powinno być odpowiedzialne za zdrowie Polaków:

Jesteśmy dumni z tego, że suwalski i grajewski szpital się rozwijają. Państwo jest odpowiedzialne za wiele sfer życia publicznego. Na pewno jest i musi być odpowiedzialne za zdrowie Polaków.

Wspólnie z Ministrem Łukaszem Szumowskim podkreśliliśmy naszą dobrą współpracę w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, dzięki której łatwiej jest podejmować takie decyzje jak ta ogłoszona podczas spotkania w Suwałkach.

Pan Minister zapowiedział, że wkrótce Ministerstwo Zdrowia podpisze umowę z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Suwałkach na szkolenie pielęgniarek i położnych w ramach programu „Wsparcie na starcie”. PWSZ otrzyma na ten cel 2 mln zł.

 

Relacje medialne:

http://www.suwalki24.pl/article/1,minister-zdrowia-przed-wyborami-w-suwalkach-pieniadze-dla-szpitali-i-pielegniarek

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/160244

Pomoc szpitalom