1 września 2020 roku (wtorek) uczestniczyłem w miejskiej inauguracji roku szkolnego 2020/2021, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 4 w Suwałkach.

Po półrocznej przerwie do szkolnych murów wróciło łącznie prawie 12 tysięcy suwalskich uczniów i ponad 1200 nauczycieli. Nowy rok szkolny rozpoczął się inaczej niż zwykle – z ograniczeniami wynikającymi z pandemii koronawirusa.

Suwalska inauguracja roku szkolnego połączona była z przekazaniem do użytkowania rozbudowanej nowej części Szkoły Podstawowej nr 4 w Suwałkach.

W nowym obiekcie znajduje się 10 sal lekcyjnych, świetlica szkolna, pokój nauczycielski z zapleczem socjalnym, biblioteka wraz z czytelnią, pomieszczenia gospodarcze (porządkowe), szatnie, składnica akt, magazyny, łazienki. Nowy budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W swoim wystąpieniu wyraziłem wspólną ze środowiskiem oświatowym radość, że uczniowie i nauczyciele po długiej przerwie mogli powrócić do swoich szkół. Podkreśliłem wartość prowadzenia zajęć edukacyjnych w tradycyjnej formie lekcji odbywanych w szkole oraz znaczenie pokoleniowych więzi rówieśniczych, które nawiązują się podczas bezpośrednich kontaktów w życiu szkolnym.

Życzyłem uczniom Szkoły podstawowej nr 4 w Suwałkach i wszystkich szkół, aby korzystali w pełni z życzliwości i doświadczenia Ich nauczycieli i rodziców, którzy z wielką troską czynią wszystko, aby wyrastali Oni na mądrych, dobrych ludzi i prawych Polaków.

 

Relacje medialne:

https://suwalki.naszemiasto.pl/miejska-inauguracja-roku-szkolnego-w-suwalkach-20202021/ar/c1-7875579

https://suwalki.naszemiasto.pl/miejska-inauguracja-roku-szkolnego-w-suwalkach-20202021/ar/c1-7875579

https://um.suwalki.pl/mieszkaniec/aktualnosci,4002/inauguracja-roku-szkolnego-w-nowej-starej-szkole,2583190

https://www.youtube.com/watch?time_continue=54&v=stn-gpinENw&feature=emb_logo