16 października 2017 roku (poniedziałek) w Sokółce wręczyłem medal „Młodego Bohatera” 11-letniemu Sebastianowi Taudulowi, który 26 lipca 2017 roku wspólnie z dwa lata młodszym Oskarem pomogli napadniętej przez złodzieja 79-letniej kobiecie, której napastnik zabrał torebkę. Chłopcy podbiegli do poszkodowanej, by jej pomóc i zadzwonili pod numer 112 podając szczegóły zdarzenia. Dzięki ich zaangażowaniu Policja była w stanie szybko ująć sprawcę.

Podziękowałem Sebastianowi za jego bezinteresowną postawę. Podkreśliłem także, że stanowi ona wzór do naśladowania dla innych, a chłopiec przynosi swoim odpowiedzialnym i dojrzałym zachowaniem dumę swoim rodzicom. Drugi z chłopców, który jest mieszkańcem województwa lubuskiego, odbierze medal za bohaterską postawę w innym terminie.

Nagroda „Młody Bohater” jest wręczana dzieciom, które ocaliły bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia i zdrowia innych osób – np. udzieliły pomocy osobie nieprzytomnej, wezwały służby ratunkowe, czy po prostu zaalarmowały o niebezpieczeństwie.

 

Relacje medialne:

https://isokolka.eu/sokolka/22172-sebastian-zachowal-sie-jak-bohater-wideo-foto

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/148677