18 marca 2017 roku w moim Biurze Poselskim w Augustowie odbyła się konferencja prasowa,podczas której zaprezentowano dobre praktyki i rozwiązania organizacyjne w miastach Augustów i Grajewo w związku z wprowadzaną reformą oświatową.

Na przykładzie tych miast pokazano,że zmiany w systemie oświaty mogą być wprowadzane płynnie i bez problemów,gdy samorządowcy nie stwarzają sytuacji obstrukcji dla reformy,która została wcześniej dobrze przygotowana,przemyślana oraz skonsultowana. Podkreśliłem,że sprzeciw wobec niej ma charakter polityczny.

Kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Augustowie Pan Dariusz Szkiłądź zaznaczył,że nikt z nauczycieli,ale też i pracowników nie straci pracy. Burmistrz Grajewa Pan Dariusz Latarowski także przyznał,że miasto dobrze poradziło sobie z płynnym wprowadzeniem reformy,co poprzedzone było spotkaniami z nauczycielami,administracją oraz obsługą szkół.

W konferencji udział wzięła również Pani Jadwiga Mariola Szczypiń – Podlaski Kurator Oświaty oraz przedstawiciele rodziców i nauczycieli.

Relacje medialne:

foto

foto

foto