10 lipca 2020 roku uczestniczyłem w konferencji prasowej podsumowującej kończącą się kampanię wyborczą ubiegającego się o reelekcję Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy, która odbyła się na Plantach w Parku Zwierzynieckim w Białymstoku.

W konferencji wzięli udział parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy z województwa podlaskiego, Wojewoda i Wicewojewodowie, samorządowcy oraz liczna reprezentacja sztabu i społecznych komitetów poparcia Pana Prezydenta Andrzeja Dudy.

Rozpoczynając konferencję Minister Edukacji Narodowej Pan Dariusz Piontkowski powiedział, że kończąca się kampania wyborcza „pokazała dwie różne wizje Polski: zwijanej i rozwijającej się. Ta kampania pokazała wyraźnie dwie różne wizje Polski. Jeżeli w ogóle o naszym przeciwniku można mówić, że ma jakąkolwiek wizję, to ta wizja polega chyba tak naprawdę na zwijaniu Polski”.

Podsumował, że kampania wyborcza był długa i intensywna, odbyło się wiele spotkań z udziałem czołowych polityków w kraju. Przypomniał m. in. dwukrotną wizytę Prezydenta Andrzeja Dudy, wizytę Premiera Mateusza Morawieckiego i wielu ministrów, spotkania z mieszkańcami także małych miejscowości.

Wielokrotnie mówiliśmy o tym, że Polska nie jest tylko i wyłącznie w Warszawie, Poznaniu czy Krakowie, ale jest także w całym kraju, w każdej mniejszej miejscowości mieszkają Polacy, którzy zasługują na szacunek, na to, aby z nimi rozmawiać, aby uwzględniać ich interesy w polityce – dodał Dariusz Piontkowski.

Podczas konferencji przypomniałem, że pierwszą turę wyborów prezydenckich w województwie podlaskim wygrał zdecydowanie Prezydent Andrzej Duda uzyskując ponad 50% głosów wyborców:

Gdyby tak głosowała cała Polska, wybory byłyby już dawno rozstrzygnięte.

Zwróciłem się do wszystkich wyborców, którzy jeszcze się wahają, na kogo oddać swój głos, a zwłaszcza do tych, którzy zamierzają głosować na Rafała Trzaskowskiego, by na czas wyborów zdjęli opaski z oczu i zobaczyli rzeczywistość taką, jaka ona naprawdę jest

Wszyscy mamy aż nadto wiele oczywistych powodów, aby zagłosować na Pana Prezydenta Andrzeja Dudę. W ciągu ostatnich pięciu lat Polska się bardzo zmieniła na lepsze, a szczególnie wyraźnie widać to na terenie Polski wschodniej, w tym w województwie podlaskim. Andrzej Duda jest Prezydentem dobrych zmian, część z nich staraliśmy się przywołać i przypomnieć podczas kampanii wyborczej, bo pamięć ludzka jest czasem niestety krótka. Nie byliśmy w stanie przypomnieć wszystkiego, ponieważ dobrych zmian z ostatnich pięciu lat jest bardzo dużo. Każdy z nas ich doświadcza, a jeżeli ktoś tego nie widzi, powinien zdjąć tę opaskę z oczu, o której mówiłem wcześniej.

Swoje wystąpienie zakończyłem wyrażeniem przekonania, że mimo wszystkich zabiegów i manipulacji ze strony opozycji niedzielne wybory prezydenckie wygra Andrzej Duda.

 

Relacje medialne:

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/186553