25 lutego 2019 roku (poniedziałek) podczas konferencji, która odbyła się w moim Biurze Poselskim w Suwałkach zaprezentowałem nowe propozycje programowe Prawa i Sprawiedliwości.

W tzw. nowej piątce PiS przedstawionej na sobotniej konwencji w Warszawie znalazły się między innymi następujące propozycje:

  • Rodzina 500+ od pierwszego dziecka (od 1 lipca 2019 roku)
  • brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia
  • obniżenie kosztów pracy (co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodu oraz obniżenie PIT-u dla wszystkich pracujących)
  • tzw. trzynasta emerytura – dodatkowe 1100 zł dla każdego emeryta rocznie, wypłacona pierwszy raz już w maju tego roku
  • przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych (w Polsce w ciągu ostatnich kilkunastu lat połączenia autobusowe zostały zredukowane o połowę z prawie miliarda przejechanych kilometrów).

Program 500+ rozszerzony zostanie o pierwsze dziecko. Chcemy też wesprzeć emerytów dodatkową trzynastą pensją w wysokości 1,1 tys. zł. Planujemy również przywrócić połączenia autobusowe między powiatami i gminami. Wiele z nich zlikwidowano w ubiegłych latach i jest ich obecnie zbyt mało, aby region mógł się w pełni rozwijać – podkreśliłem.

Wyraziłem nadzieję, że propozycje te spotkają się za akceptacją mieszkańców Suwalszczyzny oraz zapewniłem, że rząd nie poprzestanie na obietnicach:

To nie jest nowy program wyborczy, a rozszerzenie obecnego. Nie obiecujemy niczego na kolejne odległe lata, ale na najbliższe miesiące. Dlatego będą one realizowane już w tym roku. Nasze nowe propozycje ogłosimy latem.