3 stycznia 2022 roku (poniedziałek) odbyło się oficjalne otwarcie kolejnego odcinka drogi ekspresowej S61 Via Baltica. Tym razem oddano do użytku  dwudziestokilometrowy fragment tej drogi szybkiego ruchu od Raczek (powiat suwalski, województwo podlaskie) do Wysokiego (powiat ełcki, województwo warmińsko – mazurskie).

W uroczystym otwarciu nowego odcinka drogi uczestniczyli m.in. Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, parlamentarzyści, Wojewoda Warmińsko – Mazurski Artur Chojecki, Starosta Suwalski Witold Kowalewski, wójtowie zainteresowanych gmin, przedstawiciele wykonawców oraz dziennikarze mediów ogólnopolskich, regionalnych i lokalnych.

W swoim wystąpieniu podkreśliłem szybki postęp prac, jaki ma miejsce w ostatnich latach za rządów Prawa i Sprawiedliwości w zakresie budowy dróg szybkiego ruchu w całej Polsce, w tym na terenie województwa podlaskiego.

„Dzięki nowym drogom, zwłaszcza tak nowoczesnym jak drogi szybkiego ruchu, skraca się dystans miejscowości i regionów, które do niedawna były traktowane jak odległa prowincja w stosunku do dużych miast, Europy i świata. Teraz w coraz krótszym czasie, bezpieczniej i komfortowo możemy przemieszczać się, także z miast i gmin północno – wschodniej Polski do naszej stolicy, do innych miast w pozostałych częściach Polski i do innych krajów w Europie. W ten sposób likwidowane jest wykluczenie komunikacyjne i cywilizacyjne. Jesteśmy wdzięczni za to rządowi Prawa i Sprawiedliwości. Podziękowanie przekazuję na ręce obecnego tutaj Ministra Infrastruktury Pana Andrzeja Adamczyka”.

galeria:

relacje medialne:

http://www.powiat.suwalski.pl/kat/aktualnosci/oficjalne-otwarcie-nowej-drogi-ekspresowej-s61-wysokie-%E2%80%93-raczki-via-baltica