14 stycznia 2011 roku w Sejnach ,15 stycznia w Suwałkach i Augustowie z inicjatywy posła Jarosława Zielińskiego odbyły się spotkania członków społecznych komitetów poparcia Jarosława Kaczyńskiego,które powstały w okresie kampanii prezydenckiej 2010 roku.
Uczestnicy tych spotkań podjęli decyzję o powołaniu Klubów Patriotycznych „Pamięć i Zobowiązanie” im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w – odpowiednio – Sejnach,Suwałkach i Augustowie. Nazwa klubów nawiązuje do tytułu ogólnopolskiej konferencji „Lech Kaczyński – pamięć i zobowiązanie”,która odbyła się 10 grudnia 2010 roku w Jachrance pod Warszawą.

Za swoje główne zadanie członkowie klubów przyjęli w pierwszej kolejności upamiętnienie ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010 roku (zbliża się jej pierwsza rocznica) oraz udział w wypełnieniu testamentu,jakim było tragicznie przerwane dzieło służby Ojczyźnie Prezydenta Rzeczpospolitej ś.p. Lecha Kaczyńskiego i innych ofiar tej największej katastrofy,jaka dotknęło Państwo Polskie w okresie po II wojnie światowej.

foto

foto

foto

foto