31 lipca 2022 roku (niedziela) uczestniczyłem wraz z żoną w Pikniku zorganizowanym w Wysokiem Mazowieckiem  z okazji 30 – lecia działalności Mlekovity. 

Mlekovita jest obecnie największą grupą mleczarską – nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Tworzą ją 22 zakłady produkcyjne, 34 własne centra dystrybucyjne, 147 sklepów Mlekovitka i sklep internetowy. Według Prezesa Mlekovity Dariusza Sapińskiego dziś Mlekovita zapewnia utrzymanie około milionowi osób. Są to rolnicy – producenci i dostawcy mleka i ich rodziny, pracownicy Mlekovity, firmy kooperujące i całe otoczenie biznesowe. Mlekovita odbiera od 15 tys. dostawców, zatrudnia w swoich zakładach 5 tys. pracowników i jest producentem 1555 produktów mleczarskich.

W swoim wystąpieniu powiedziałem m.in.: „Sukces Mlekovity to swoisty fenomen. W ciągu 30 lat, a nie jest to w życiu gospodarczym aż tak długi okres,  Spółdzielnia Mlekovita stała się jedną z największych polskich firm i potentatem w swojej branży na rynku międzynarodowym. Jest to sukces całej załogi, wszystkich pracowników, rolników produkujących mleko, firm współpracujących, ale przede wszystkim ogromny sukces jednego człowieka – Prezesa Mlekovity Pana Dariusza Sapińskiego. Dopytywałem wielokrotnie, uczestnicząc choćby w poprzednich latach w organizowanym przez Mlekovitę „Święcie Mleka”, czy Prezes Dariusz Sapiński ma jakiś zespół doradców, specjalistów, którzy kształtują koncepcję rozwoju firmy na poszczególnych jej etapach. Okazuje się, że nie, że to wszystko to jego pomysł, jego koncepcja. Gratuluję tego szczerze i serdecznie i chylę czoła przed tym wielkim dziełem gospodarczym, które ma także swój wymiar społeczny, bo Mlekovita sponsoruje różne społecznie potrzebne i szlachetne inicjatywy. Jako obywatel i poseł jestem pod wielkim wrażeniem, że Mlekovita jest polską firmą ze 100% polskim kapitałem właścicielskim. Jak widać, można rozwijać polskie przedsiębiorstwa, które skutecznie mogą konkurować na rynku europejskim i światowym, a nie tylko zapraszać do Polski biznes zewnętrzny i oddawać mu we władanie polski rynek”.

W uroczystości jubileuszowej uczestniczyli Członkowie Rady Nadzorczej Mlekovity, Dostawcy Mleka, Pracownicy Spółdzielni oraz liczni goście – Biskup Tadeusz Bronakowski, parlamentarzyści, Wojewoda Podlaski i samorządowcy.

galeria zdjęć:

relacje medialne:

https://wspolczesna.pl/wypasiony-piknik-w-wysokiem-mazowieckiem-zobacz-jak-obchodzono-jubileusz-marki-mlekovita/ar/c3-16538455

Wysokie Mazowieckie: Piknik z okazji 30-lecia Mlekovity