21 września 2019 roku uczestniczyłem w przekazaniu nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego jednostce ochotniczej straży pożarnej w Podwysokiem Jeleniewskiem (gmina Jeleniewo, powiat suwalski), a 22 września jednostkom w Szudziałowie i Janowie (powiat sokólski).

Podkreśliłem, że ochotnicze straże pożarne spełniają bardzo ważną rolę w systemie ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa wewnętrznego. Strażacy reagują nie tylko na pożary, ale także na szereg innych miejscowych zagrożeń. Życzyłem, aby sprzęt dobrze służył bezpieczeństwu mieszkańców, jak i samych ochotników.

Dodałem, że rząd Prawa i Sprawiedliwości docenia odwagę i ofiarność strażaków ochotników i rozumie, że potrzebują oni dobrego wyposażenia, aby skutecznie realizować swoje zadania. Stąd największe w historii wsparcie kierowane do jednostek OSP. W tym roku do jednostek OSP w całej Polsce trafi rekordowa liczba 490 nowych pojazdów, w tym 31 do jednostek w województwie podlaskim.

W niedzielę 22 września uczestniczyłem również w podsumowaniu Międzygminnych Zawodów Ochotniczych Straży Pożarnych w Zubrzycy Wielkiej (gmina Szudziałowo). Wzięły w nich udział 4 jednostki OSP: Zubrzyca Wielka, Słojniki, Stara Rozedranka i Krynki. Zwycięzcom wręczyłem pamiątkowe puchary.

 

Relacje medialne:

https://www.sokolka.tv/index.php/15885-na-sygnale-nowy-mercedes-dla-osp-janow-film

https://www.sokolka.tv/index.php/15883-na-sygnale-nowy-man-trafil-do-szudzialowa-film-zdjecia-oraz-dron

https://isokolka.eu/szudzialowo/30592-rywalizacja-osp-sporo-muzyki-i-kulinarnych-doznan-ziemniaczysko-2019-w-zubrzycy-wielkiej-wideo-foto

 

Przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego jednostce OSP Podwysokie Jeleniewskie

 

Przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego jednostce OSP Szudziałowo

 

Przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego jednostce OSP Janów

 

Międzygminne Zawody OSP w Zubrzycy Wielkiej