7 sierpnia 2016 roku wziąłem udział w IX edycji Światowego Dnia Mleka w Polsce – Ogólnopolskiego Święta Mleka zorganizowanego tradycyjnie w Wysokiem Mazowieckiem przez Spółdzielnię Mleczarską Mlekovita. Województwo podlaskie stanowi serce polskiego mleczarstwa,gdzie wytwarza się 25% całej produkcji mlecznej. Jest to wynikiem dobrze rozwijających się gospodarstw,przedsiębiorczości i pracowitości podlaskich rolników,Mlekovita zaś to jedna z największych fabryk wyrobów mlecznych w Europie Środkowo–Wschodniej. Produkty firmy,która łącznie z dostawcami mleka angażuje i zatrudnia ponad 20 tys. osób znają milionów konsumentów w kraju,ale także za granicą Polski,w Europie i na innych kontynentach.

Podczas swojego przemówienia Prezes Zarządu Grupy Mlekovita Pan Dariusz Sapiński odniósł się do zmiany terminu organizowanego tradycyjnie w lipcu Święta Mleka w Wysokiem Mazowieckiem podkreślając,że „(…) przyczyna tego odstępstwa była nadzwyczajna – Światowe Dni Młodzieży poprzedzone Dniami Diecezjalnymi. To właśnie wydarzenie najwyższej rangi,spotkanie z Ojcem Świętym,na które sam też chciałem się odpowiednio przygotować,spowodowały przesunięcie terminu. Dzięki temu będę się mógł z Państwem podzielić wrażeniami z tych niezapomnianych dni,dać świadectwo ich niezwykłości i nie zawaham się użyć tego słowa,nadprzyrodzoności zjawisk.” Z przyjemnością odebrałem skierowane imiennie do mnie wyrazy uznania za profesjonalne,określone przez Pana Prezesa „mistrzostwem świata”,zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży przez służby mundurowe podległe Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. 
Podczas imprezy otrzymałem pamiątkową statuetkę,dedykowaną osobom zasłużonym dla przetwórstwa mleczarskiego – politykom,działaczom,ludziom biznesu i mediów. Po oficjalnej części Święta Mleka odbył się koncert Jerzego Połomskiego,a następnie mistrzostwa w piciu mleka,w których nie po raz pierwszy zwyciężył Pan Wiesław Szydłowski. Podczas Festynu zorganizowano konkursy rodzinne,gry i zabawy oraz mleczne warsztaty kulinarne.

Relacje medialne:

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto