20 czerwca 2015 roku uczestniczyłem w pikniku rodzinnym „ Czas dla rodziny…” zorganizowanym w Studzienicznej przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Suwałkach dla podopiecznych organizacji – przedszkolaków i wychowanków placówki wsparcia dziennego,rodziców,dziadków,wolontariuszy i przyjaciół obu placówek.

Maj i czerwiec to miesiące,w których swoje święto obchodzą mamy,tatusiowie i dzieci. W związku z tym piknik był okazją do wspólnej,rodzinnej zabawy. Dzieci przygotowały koncert swoim rodzicom,rodzice zaś swoim pociechom zaprezentowali bajkę słowno-muzyczną pt. „Czerwony Kapturek”. Warto wspomnieć,że zarówno mali,jak i dorośli widzowie z wielką uwagą obserwowali akcję rozgrywającą się na scenie pod wiatą.

Po uczcie duchowej na skąpanej słońcem łące nad jeziorem,przyszedł czas na obejrzenie programu przygotowanego przez starsze dzieci z Ogniska.

Ale cóż to za święto bez prezentów?! Były więc i upominki: tatusiowie otrzymali gitary,a mamusie bębenki z koralikami. Jednak nie same prezenty okazały się najważniejsze,lecz ich wykorzystanie. Hitem pikniku stało się bowiem wspólne „muzykowanie”. Przebój Jimi’ego Hendrixa „Hey,Joe” okazał się również przebojem Festynu Rodzinnego,który zakończyły życzenia dzieci:

„ Życzymy rodzicom
W dniu ich święta,
By zawsze byli
Uśmiechnięci,
I aby mieli dla nas czas
I zawsze kochali mocno nas!”

foto

foto

foto

foto

foto

foto