10 kwietnia 2012 roku w całym kraju odbywały się uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej w II rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem,w której zginęła 96-osobowa delegacja stanowiąca elitę państwa polskiego z Prezydentem Rzeczypospolitej Śp. Lechem Kaczyńskim i Jego Małżonką Marią,ostatnim Prezydentem RP na Uchodźstwie Ryszardem Kaczorowskim,dowódcami sił zbrojnych,parlamentarzystami,ministrami,biskupami,przedstawicielami instytucji państwowych i organizacji społecznych.

Poseł Jarosław Zieliński uczestniczył w obchodach II rocznicy tragedii smoleńskiej zorganizowanych w Warszawie przez Prawo i Sprawiedliwość oraz organizacje współpracujące z PiS,które odbywały się według następującego porządku:

  • 8.00 – Msza św. w intencji ofiar katastrofy w Kościele Seminaryjnym w Warszawie
  • 9.41 – złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przez parlamentarzystów PiS na czele z Prezesem Jarosławem Kaczyńskim przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu
  • 9.50 – złożenie kwiatów i zapalnie zniczy na grobach poległych w katastrofie smoleńskiej na Cmentarzu Powązkowskim
  • 14.00 – konferencja „Polska – wielki projekt” poświęcona bilansowi 2 lat po katastrofie smoleńskiej
  • 17.00 – zgromadzenie przed Pałacem Prezydenckim i przemówienie Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego
  • 19.00 – Msza św. w Katedrze pw. Św. Jana Czciciela koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Biskupa Antoniego Pacyfika Dydycza Ordynariusza Diecezji Drohiczyńskiej
  • po Mszy św. – przemarsz pod Pałac Prezydencki i przemówienie Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego

W uroczystościach w Warszawie uczestniczyło wiele tysięcy Polaków,którzy nie godzą się z kłamstwem smoleńskim,domagają się pełnego wyjaśnienia prawdziwych przyczyn katastrofy i żądają,by państwo polskie prowadziło suwerenną politykę zgodną z polską racją stanu i interesem narodowym.

W obchodach,które 10 kwietnia 2012 roku odbywały się w Suwałkach (Msza św. w Konkatedrze pw. Św. Aleksandra,złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod Dębem Wolności) posła Jarosława Zielińskiego reprezentowała jego Małżonka Lilianna. W Augustowie i Sejnach w imieniu Posła w uroczystościach uczestniczyli i w jego imieniu złożyli kwiaty w miejscach pamięci pracownicy biur poselskich Jarosława Zielińskiego.

foto

foto

Z uczestnikami uroczystości przy bramie prowadzącej na Cmentarz Powązkowski w Warszawie

foto

Z uczestnikami uroczystości przy bramie prowadzącej na Cmentarz Powązkowski w Warszawie

foto

Z uczestnikami uroczystości przy bramie prowadzącej na Cmentarz Powązkowski w Warszawie