19 listopada 2021 roku (piątek) uczestniczyłem w oddaniu  do użytku nowych ulic w Grajewie – Ulice – Ekonomiczna, Elektryczna i 9. Pułku Strzelców Konnych zostały gruntownie przebudowane i zmodernizowane tworząc małą obwodnicę miasta i alternatywne połączenie z drogą krajową nr 65.

Koszty inwestycji to ponad 14 mln zł, z czego prawie połowa to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Podziękowałem Burmistrzowi Grajewa Dariuszowi Latarowskiemu, Przewodniczącej Rady Miasta – Halinie Muryjas – Rząsie i wszystkim radnym za inicjatywę, wkład finansowy i dobrą współpracę, dzięki której można połączyć wysiłki i źródła finansowania dla realizacji tak ważnych inwestycji, które podnoszą jakość życia mieszkańców.

„Korzystając z takich nowych dróg powiedziałem m.in. czasem ma się wrażenie, że wjeżdża się do innego, lepszego świata. One ułatwiają codzienne życie mieszkańców, powodują lepszy komfort przemieszczania się i zwiększają bezpieczeństwo. A przecież tych dróg, tych ulic wszyscy potrzebujemy nie od czasu do czasu, ale na co dzień”.

galeria zdjęć:

Relacje medialne:

https://e-grajewo.pl/wiadomosc,oficjalne-otwarcie-ul.-ekologicznej,47582.html

http://grajewo24.pl/info/oficjalne-otwarcie-inwestycji-pn-budowa-ciagu-ulic.28603.html

https://bialystok.tvp.pl/57017881/gruntowna-przebudowa-ulic-w-grajewiefot-tvp3-bialystok