6 lutego 2018 roku (wtorek) w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się Gala 25-lecia „Gazety Polskiej”.

Podczas uroczystości nagrodą 25-lecia „Gazety Polskiej” uhonorowano śp. Prezydenta  Rzeczypospolitej Polskiej Pana Lecha Kaczyńskiego oraz Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Pana Jarosława Kaczyńskiego. Nagrodę Człowieka Roku 2017 „Gazety Polskiej” otrzymał Pan Premier Mateusz Morawiecki. Legendarnemu działaczowi „Solidarności” Panu Andrzejowi Gwieździe przyznana została zaś nagroda Grzegorza Wielkiego.

Odbierając nagrodę Pan Prezes Jarosław Kaczyński podziękował redakcji „Gazety Polskiej” i podkreślił, że była ona swego rodzaju oddziałem szturmowym walki o zmianę w Polsce od pierwszej połowy lat 90.

„25-lecie „Gazety Polskiej”, która towarzyszyła nam w drodze i była często wręcz na jej czele to moment, w którym możemy sobie powiedzieć: warto walczyć, warto być odważnym. Lech Kaczyński prowadził politykę odważną i pokazał, że jest to możliwe” – zaznaczył Pan Prezes.

Swoją nagrodę Pan Premier Mateusz Morawiecki zadedykował ludziom „Solidarności” oraz Prawa i Sprawiedliwości, którzy przez lata walczyli o dobrą zmianę i marzyli o wielkiej Polsce. Podziękował również klubom i redakcji „Gazety Polskiej” za ich działalność i za to, co do tej pory zrobiły dla Polski.

„To wasza aktywność, wasz upór, wasza wiara w zmianę Polski doprowadziła do tego stanu, w którym dzisiaj jesteśmy” – podkreślił Pan Premier.

Cieszę się, że dane mi było uczestniczyć w tej ważnej uroczystości. To, do czego wspólnie doszliśmy potwierdza słuszność obranej przed laty drogi.