9 września 2022 roku (piątek) wspólnie z żoną uczestniczyłem w corocznym Festynie „Schizofrenia – otwórzcie drzwi”, który odbył się w Lipniaku (gmina Suwałki). Festyn zawierał bogaty program artystyczny, na który składały się m. in. występy muzyczne, konkursy i pokazy. 

W Festynie uczestniczyli podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy i Zakładu Aktywności Zawodowej w Lipniaku oraz innych placówek opieki nad osobami potrzebującymi wsparcia i pomocy – środowiskowych domów samopomocy, zakładów aktywności zawodowej, warsztatów terapii zajęciowej i domów pomocy społecznej.

W swoim wystąpieniu powiedziałem m.in.: „Przede wszystkim kieruję słowa głębokiego uznania do terapeutów, edukatorów, rehabilitantów, opiekunów, pracowników medycznych i innych osób zajmujących się na co dzień niesieniem pomocy i opieką nad osobami niepełnosprawnymi, starszymi, chorymi i tymi, które z różnych względów nie są zdolne do samodzielnej egzystencji. Państwa praca i zaangażowanie to nie tylko wykonywanie określonego zawodu, lecz również szlachetna misja wobec tych, którzy potrzebują pomocy, to świadectwo empatii i serca. 

Gratuluję kierownictwu funkcjonujących w Lipniaku placówek, a zwłaszcza pani Dyrektor Bożennie Chmielewskiej i władzom powiatu suwalskiego na czele z Panem Starostą Witoldem Kowalewskim wszystkich tych osiągnięć, które tutaj widzimy i których doświadczamy, a także świetnej organizacji corocznych festynów, takich jak ten dzisiejszy, które pozwalają na głębsze dostrzeżenie potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz integrację podopiecznych poszczególnych placówek. Za to wszystko dziękuję.”

 

galeria zdjęć:

 

Relacje medialne:

http://www.powiat.suwalski.pl/kat/aktualnosci/festyn—-%E2%80%9Eschizofrenia—otworzcie-drzwi%E2%80%9D-w-lipniaku

https://www.suwalki24.pl/article/34,schizofrenia–otworzcie-drzwi-w-lipniaku-odbyl-sie-festyn-integracyjny-zdjecia