19 sierpnia 2023 roku (sobota) mieliśmy z żoną przyjemność uczestniczyć w festynie rodzinnym zorganizowanym w Grabowie (powiat kolneński).

Mimo trwających wakacji i wysokich temperatur na plac przy szkole podstawowej przybyły liczne rodziny i tłumy gości. Atrakcji nie brakowało dla najmłodszych i dorosłych. Na dzieci czekały zabawy z animatorami, wizyta maskotki, malowanie twarzy, gra terenowa, rodzinne quizy, dmuchane zjeżdżalnie i pokazy strażackie, a dorośli mogli raczyć się pysznymi potrawami i wyrobami przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich „U Wagów” w Grabowie. 

W ramach promocji zdrowia pracownicy Kolneńskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej udzielali rad i zachęcali do prozdrowotnego stylu życia. Od strony medycznej festyn zabezpieczony był przez Kolneńską Grupę Pierwszej Pomocy.

W czasie swojego wystąpienia miałem możliwość powiedzieć do zebranych: „Dzisiejszy festyn rodzinny „Grabowo na ludowo” jest dobrą okazją do kulturalnego spotkania tradycji ludowej ze współczesnością oraz umacniania więzi wspólnoty lokalnej. Serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników festynu, Druhów strażaków, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ,,U Wagów”, Zespół ,,Grabowianie”, Kolneńską Grupę Ratowniczą, a Wójtowi Gminy Grabowo Andrzejowi Piętce dziękuję za zaproszenie i współpracę na rzecz rozwoju Gminy”.

 

Galeria zdjęć: