Uczestniczyłem dziś w apelu z okazji Dnia Strażaka,który odbył się na terenie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Podczas uroczystości wręczyłem funkcjonariuszom Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi za czyny przekraczające zakres zwykłych obowiązków,a przynoszące znaczną korzyść państwu oraz za ofiarną działalność publiczną. Odznaczenia te nadane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ponadto szesnastu funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej uhonorowanych zostało Medalami „Za Długoletnią Służbę”. 

W dalszej części uroczystości wręczyłem st. bryg. Tadeuszowi Jopka akt powołania na stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego PSP. Ponadto akty powołania otrzymali: st. bryg. Arkadiusz Biskup – na stanowisko Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP,bryg. Robert Fliciński – na stanowisko Zastępcy Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP,bryg. Maciej Zając – na stanowisko Zastępcy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Obchodzony w Komendzie Głównej PSP Dzień Strażaka był również okazją do wręczenia aktów mianowania na stanowiska kierownicze w strukturze Komendy.

foto

foto

foto

foto