27 maja 2019 roku (poniedziałek) wziąłem udział w powiatowych obchodach Dnia Strażaka, które odbyły się na placu przed Urzędem Miasta w Hajnówce.

Podczas swojego wystąpienia wyraziłem głębokie uznanie dla ofiarnej służby strażaków, których zadania już dawno wykroczyły poza nazwę formacji. Dzisiaj nie tylko chronią oni nasze bezpieczeństwo i dobytek w przypadkach pożarów, ale także spieszą z pomocą, gdy zaistnieją inne nieszczęśliwe zdarzenia. Są zawsze tam, gdzie są potrzebni. Dzięki temu Straż Pożarna cieszy się niesłabnącym zaufaniem społecznym i jako służba pełni ważną rolę w systemie ratowniczym naszego kraju. Podziękowałem wszystkim funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej i druhom ochotnikom, którzy na co dzień czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu hajnowskiego.

Podkreśliłem także, że rząd Prawa i Sprawiedliwości z roku na rok kieruje coraz większe wsparcie dla jednostek OSP w całej Polsce. W tym roku planowany jest zakup aż 480 pojazdów dla jednostek OSP, z czego do województwa podlaskiego trafić ma 30 takich samochodów ratowniczo-gaśniczych.

W trakcie uroczystego apelu wręczyłem strażakom medale, odznaczenia, nagrody oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Obchody uświetniła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Hajnówce oraz Chór Leśników Puszczy Białowieskiej.