26 września 2019 roku wziąłem udział w obchodach Dnia Ratownictwa Medycznego w Łomży, podczas którego Grupa Ratownicza Nadzieja obchodziła 11. rocznicę powstania. Uroczystość odbyła się na placu przed kościołem Krzyża Świętego.

Podkreśliłem, że Grupa Ratownicza Nadzieja stanowi przykład dla wielu stowarzyszeń w Polsce:

Chcę podkreślić fenomen Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Nadzieja w skali Polski. Na was spoglądają ludzie, którzy chcą działać społecznie z różnych regionów Polski. Pytają o was. Odbywamy też spotkania, gdzie prezentujecie swoją działalność lub my o niej mówimy. Swoim przykładem i świadectwem promieniujecie na inne części naszego regionu i całego kraju. Myślę, że będziecie znajdowali naśladowców.

W Grupie Ratowniczej Nadzieja działa około 400 osób w 10 oddziałach na terenie trzech województw: podlaskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Formacja specjalizuje się w poszukiwaniach osób zaginionych.

Tradycyjne święto Ratownictwa Medycznego zostało połączone z wyróżnieniami najlepszych ratowników i podziękowaniami dla tych, którzy ich wspierają. Po obchodach w kościele pw. Krzyża Świętego odbyła się Msza Święta z udziałem Biskupa Ordynariusza Diecezji Łomżyńskiej księdza Janusza Stepnowskiego i Biskupa Pomocniczego Diecezji Łomżyńskiej księdza Tadeusza Bronakowskiego.

 

Relacje medialne:

https://www.4lomza.pl/index.php?wiad=53513

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/174131