5 czerwca 2022 roku (niedziela) miałem przyjemność wraz z żoną uczestniczyć w Gminnych Zawodach Strażackich oraz Dniu Dziecka w Przerośli, zorganizowanych przez Wójta, Radę Gminy Przerośl, Gminny Ośrodek Kultury oraz Zarząd Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych. Impreza odbyła się na boisku gminnym przy ulicy Zusenkowskiej.

Dzieci wraz z rodzicami licznie przybyły na przygotowane dla nich atrakcje w postaci zabaw z  animatorem, dmuchanych zjeżdżalni, torów przeszkód i wielu innych. Odbyły się występy młodzieżowych zespołów tanecznych, drużyny taneczne otrzymały dyplomy.  W zawodach strażackich wzięli udział Druhowie z OSP Przerośl, OSP Pawłówka, OSP Rakówek oraz dwie drużyny młodzieżowe. Podczas zawodów wręczyliśmy wraz z Panem Wójtem Marcinem Brzozowskim, Komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach Arkadiuszem Buchowskim oraz Generałem Jarosławem Wendtem wyróżnienia i odznaczenia za wysługę lat. Wręczyliśmy też Druhom Ochotnikom puchary i  dyplomy za zajęte miejsca w zawodach pożarniczych. Złożyłem życzenia dzieciom z okazji Dnia Dziecka oraz podziękowałem Strażakom za udział w zawodach.

Powiedziałem m.in.: „Dziękuję Panu Wójtowi, Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i wszystkim, którzy ich w tym wspierali, organizacji tego festynu, który łączy pokaz sprawności pożarniczej Druhów OSP, w tym młodzieżowych drużyn pożarniczych z obchodzonym kilka dni temu Dniem Dziecka. Cieszę się z licznej obecności mieszkańców Gminy Przerośl, którzy spędzają tutaj w miły i pożyteczny sposób czas z całymi rodzinami, a przede wszystkim ze swoimi dziećmi. To jest świetny pomysł na rekreację blisko miejsca zamieszkania oraz integrację mieszkańców Gminy, którzy w ten sposób umacniają lokalną wspólnotę”.

galeria zdjęć:

Relacje medialne:

https://pl-pl.facebook.com/people/GOKSiT-Przero%C5%9Bl/100064719817018/