4 sierpnia 2023 roku (piątek) uczestniczyłem w konferencji prasowej przy Urzędzie Gminy w Augustowie, podczas której wspólnie z samorządowcami przedstawiliśmy informacje dotyczące wsparcia dla Starostwa i gmin powiatu augustowskiego, które sięga prawie 22 mln zł.
Dzięki nowelizacji budżetu państwa i ustawy okołobudżetowej na 2023 rok Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podjął decyzję o przekazaniu samorządom kolejnych 14 mld zł. Samorządy w województwie podlaskim otrzymały ponad 461 mln zł, w tym Miasto Białystok ponad 80 mln zł, a Suwałki i Łomża po 35 mln zł.

Podczas konferencji powiedziałem, że „dodatkowe środki pozwolą na zrealizowanie przedsięwzięć, które może wcześniej nawet nie były planowane, bo trzeba było planować wydatki w korelacji z dochodami, teraz te dochody są i umożliwią kolejne inwestycje. Rząd Prawa i Sprawiedliwości wspiera samorządy w całej Polsce poprzez dotacje na inwestycje, programy społeczne, a także poprzez zwiększanie udziału jednostek samorządu terytorialnego w dochodach budżetowych”.

 

Galeria zdjęć:

 

Relacje medialne:

https://bialystok.tvp.pl/71767140/dodatkowa-pula

https://www.dziennikpowiatowy.pl/materialy-wideo/2246,konferencja-urzad-gminy-augustow-4-sierpnia-2023-e1040e6-mp4