2 kwietnia 2016 roku bryg. Bogdan Wierzchowski przyjął z moich rąk akt powołania na Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach. W zorganizowanej z tej okazji uroczystości uczestniczyli m. in. Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Jarosław Wendt,Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku Daniel Kołnierowicz,przedstawiciele służb mundurowych,samorządowcy oraz strażacy.

W swoim wystąpieniu wyraziłem przekonanie,że bogate doświadczenie nowego Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach,lata pracy w suwalskiej jednostce ratowniczo-gaśniczej gwarantują służbę z ogromnym pożytkiem dla miasta oraz regionu. Brygadier Bogdan Wierzchowski zastąpił na stanowisku bryg. Dariusza Siwickiego.

Pan Bogdan Wierzchowski od 24 lat poświęcony jest pracy strażaka. Większość tego czasu spędził w suwalskiej jednostce ratowniczo-gaśniczej,gdzie przez sześć ostatnich lat był Zastępcą Komendanta Miejskiego PSP w Suwałkach. Dowodził wtedy większością poważnych akcji ratowniczych,m. in. po tragedii,która wydarzyła się w Jankielówce,katastrofie budowlanej w fabryce mebli "Forte" oraz po wypadku ciężarówki z niebezpiecznymi substancjami w Brodzie Starym. W ubiegłym roku w Szelmencie zorganizował też pierwsze w powiecie manewry ratowniczo-gaśnicze dla druhów ochotników.

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto