20 września 2023 roku (środa) uczestniczyłem w jubileuszu 30 – lecia działalności SP ZOZ Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach.

W uroczystości udział wzięli obecni i emerytowani pracownicy Ośrodka. Jej głównym celem było podziękowanie im za lata ciężkiej pracy i zaangażowania. Był to również czas wspomnień. Podsumowano działania i osiągnięcia, od kiedy Ośrodek został wydzielony ze struktur Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Suwałkach w 1993 roku. W trakcie uroczystości wyemitowano też materiał filmowy przedstawiający jego historię.

Obecnie placówka świadczy usługi w zakresie rehabilitacji leczniczej: lekarskiej ambulatoryjnej opieki rehabilitacyjnej, fizjoterapii ambulatoryjnej, rehabilitacji ogólnoustrojowej w Ośrodku lub Oddziale Dziennym, rehabilitacji ogólnoustrojowej w warunkach stacjonarnych, rehabilitacji neurologicznej, rehabilitacji dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego w Ośrodku lub Oddziale Dziennym oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej – świadczenia w zakresie leczenia bólu.

W swoim przemówieniu powiedziałem m.in.: „Ważną częścią medycyny jest usprawnianie lecznicze. Jest to bardzo potrzebna w mieście i w regionie placówka opieki zdrowotnej i ma ona imponujący dorobek. Gratuluję wszystkim, którzy w ciągu minionych 30 lat na to pracowali, na czele z kolejnymi dyrektorami Ośrodka – Bożeną Nowacką, Januszem Ficem oraz Ireną Łukaszuk. Wielka radość, że mamy taki Zakład Opieki Zdrowotnej w naszym mieście.”

 

Galeria zdjęć: 

 

Relacje medialne: 

https://podlaskie.eu/zdrowie/jubileusz-30-lecia-sp-zoz-osrodka-rehabilitacji-w-suwalkach.html

https://um.suwalki.pl/mieszkaniec/aktualnosci,4002/30-lat-osrodka-rehabilitacji,2586998

https://www.niebywalesuwalki.pl/2023/09/osrodek-rehabilitacji-swietuje-30-lecie/https://dwutygodniksuwalski.pl/trzy-dekady-suwalskiego-osrodka-rehabilitacji/

https://www.suwalki.info/wiadomosci/z-zycia-miasta/osrodek-rehabilitacji-ma-30-lat