Boże Narodzenie i kończący się rok to sprzyjający czas, aby spojrzeć na nasze codzienne sprawy z innej, dojrzalszej perspektywy. Wobec konfliktów, waśni i napięć spróbujmy przede wszystkim ograniczyć złe emocje i uświadomić sobie, że w gruncie rzeczy jesteśmy sobie bliżsi niż się nam wydaje. Dzielimy przecież ten sam ludzki, egzystencjalny los, mamy podobne problemy, ale również prawo do swoich aspiracji.

Poczucie solidarności pomoże nam lepiej zatroszczyć się o dobro wspólne w naszej Ojczyźnie. Umocnieni w duchu i postawach wielkim jubileuszem stulecia odzyskania niepodległości zmobilizujmy się w 2019 roku, by dzięki nowej energii, wierze, patriotycznemu entuzjazmowi i społecznemu poparciu możliwe były dalsze dobre zmiany, które przybliżą nam Polskę naszych marzeń – wolną, niepodległą i suwerenną, sprawiedliwą, dostatnią i bezpieczną Najjaśniejszą Rzeczpospolitą.

Niech Boże Dziecię błogosławi dom nasz i Ojczyznę miłą, a w dobrych radach i dobrym bycie wspiera jej siłą swą siłą. Życzę radosnych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku.