6 kwietnia 2018 roku (piątek) w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy wspólnie z wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem wręczyłem samorządowcom z województwa kujawsko-pomorskiego promesy na odbudowę infrastruktury komunalnej zniszczonej w wyniku zjawisk noszących znamiona klęski żywiołowej.

W trakcie spotkania podkreśliłem, że rząd Prawa i Sprawiedliwości, a także Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przychodzą z pomocą w stu procentach możliwości i potrzeb, jakie zostały przedstawione, bo państwo nie może zostawić samorządów samych w obliczu klęsk żywiołowych.

Zadania zgłoszone do MSWiA przez województwo kujawsko-pomorskie, które szczególnie ucierpiało podczas zeszłorocznych nawałnic, dotyczyły 2 powiatów i 8 gmin i opiewały na kwotę ponad 55 milionów złotych.

W Chojnicach wręczyłem promesy samorządowcom z gmin i powiatów województwa pomorskiego. Wsparcie finansowe otrzymały powiaty Chojnice, Kościerzyna i Bytów oraz gminy Chojnice, Brusy, Czersk, Dziemiany, Lipusz, Parchowo i Sulęczyno. Promesy opiewają na łączną kwotę prawie 43,6 mln zł. Obejmują 110 zadań, m. in. remonty i odbudowę dróg oraz infrastruktury komunalnej. Samorządowcom życzyłem powodzenia w szybkim i sprawnym realizowaniu inwestycji służących mieszkańcom regionu.

 

Relacje medialne:

http://bydgoszcz.tvp.pl/36692563/6042018-g-1430

http://www.radiopik.pl/2,67489,promesy-dla-samorzadow-na-usuwanie-skutkow-nawal

http://www.bydgoszcz.uw.gov.pl/pl/aktualnosci/ponad-55-milionow-dla-samorzadow-z-regionu.html