11 czerwca 2018 roku (poniedziałek) uczestniczyłem w powiatowych obchodach Dnia Strażaka w Siemiatyczach.

W swoim wystąpieniu podkreśliłem wkład Straży Pożarnej w zapewnienie bezpieczeństwa w kraju, co docenia społeczeństwo obdarzając strażaków największym zaufaniem wśród wszystkich służb mundurowych. Podziękowałem też funkcjonariuszom oraz druhnom i druhom ochotnikom za ich ofiarną i trudną służbę:

W tym dniu życzę wszystkim strażakom pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym, dużo zdrowia dla Was i Waszych rodzin. Składam serdeczne podziękowania za trud, poświęcenie, za wielki dar serca, jakim jest Wasza służba. Życzę również bezpiecznej służby i zawsze szczęśliwych powrotów z akcji. Jeszcze w tym roku dzięki programowi transgranicznemu Polska-Ukraina-Białoruś nowy sprzęt, bardzo wartościowy trafi do strażaków z terenu powiatu siemiatyckiego, a zwłaszcza gminy Siemiatycze. Niech Bóg wam błogosławi, a święty Florian ma Was zawsze w swojej opiece.

Podczas uroczystości wręczyłem strażakom odznaczenia, medale, nagrody i wyróżnienia oraz nominacje na wyższe stopnie służbowe.

W święcie strażaków uczestniczyli m.in. Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Jarosław Wendt, Komendant Powiatowy PSP w Siemiatyczach st. bryg. Jerzy Sitarski, samorządowcy, duchowni przedstawiciele instytucji i firm z powiatu siemiatyckiego, a także rodziny druhen i druhów ochotników.