9 lipca 2018 roku (poniedziałek) w Urzędzie Miasta Augustów odbyło się oficjalne przekazanie pierwszego pozwolenia na budowę przedsiębiorstwa na terenie augustowskiej podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Pierwszym inwestorem, który rozpocznie prace budowlane w miejscu nowo powstałej podstrefy jest Robert Metelicki, właściciel lokalnej firmy meblarskiej „METRO”. 

Podczas spotkania podkreśliłem, że produkcja meblarska, która nie jest specjalnie uciążliwa dla środowiska nie będzie obniżała walorów turystycznych, z których słynie Augustów. Dzięki podstrefie SSSE rozpoczął się dobry etap rozwoju dla Augustowa, ponieważ miasto potrzebuje drugiego płuca obok turystyki i funkcji uzdrowiskowych. Zaznaczyłem również, że obowiązujące od 30 czerwca 2018 roku nowe przepisy zakładają, że cała Polska jest specjalną strefą ekonomiczną. Ma to ułatwić przedsiębiorcom prowadzenie działalności gospodarczej. 

Prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Pan Leszek Dec zaznaczył, że wszyscy przedsiębiorcy, którzy rozpoczęli działalność w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w zasadzie w 100 % działają do tej pory. Nikt nie ogłosił upadłości. Mamy takie firmy, które zaczynały jako małe, a teraz są naprawdę dużymi przedsiębiorcami – podkreślił.

Właściciel firmy „METRO” zamierza na zakupionej działce w pierwszym etapie wybudować nowy zakład produkcyjny składający się z hali produkcyjno-magazynowej oraz budynku biurowo-ekspozycyjnego. Zakupione i zainstalowane zostaną maszyny i urządzenia produkcyjne. W nowo utworzonym zakładzie zostanie uruchomiona produkcja mebli designerskich.

 

Relacje medialne:

http://www.ssse.com.pl/aktualnosci-pl/876-pierwsze-zezwolenie-w-podstrefie-augustow.html

http://bialystok.tvp.pl/38008939/pierwsze-zezwolenie-w-podstrefie-augustow-suwalskiej-sse

Pierwszy inwestor w augustowskiej podstrefie