9 lipca 2018 roku (poniedziałek) uczestniczyłem w uroczystym otwarciu gruntownie wyremontowanego posterunku Policji w Suchowoli.

W swoim wystąpieniu podziękowałem wszystkim zaangażowanym w modernizację posterunku w Suchowoli. Podkreśliłem, że na bezpieczeństwie nie wolno oszczędzać:

Inwestycje w bezpieczeństwo są zawsze warte podejmowania. Nie chodzi przecież tylko, by policjanci mieli lepsze warunki służby, ale głównie o to, żeby lepiej służyć bezpieczeństwu mieszkańców, a także aby byli oni obsługiwani w jak najlepszych warunkach.

Na zakończenie uroczystości w defiladzie udział wzięły: poczet sztandarowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku oraz Kompania Honorowa wystawiona przez Oddziały Prewencji Policji w Białymstoku. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnili uczniowie z Powiatowej Młodzieżowej Orkiestry Zespołu Szkół w Suchowoli.

W ramach remontu budynek posterunku został docieplony, położono na nim nową elewację, wymieniono nawierzchnię wokół budynku oraz zamontowano nowe ogrodzenie. Ponadto, wymieniona została stolarka okienna i drzwiowa, a także instalacja elektryczna. Poszczególne pomieszczenia wyposażono w nowe meble oraz nowoczesny sprzęt łączności i informatyki.

Koszty remontu i przystosowania pomieszczeń na potrzeby posterunku zostały pokryte ze środków budżetu państwa w ramach programu modernizacji Policji na lata 2017-2020 oraz ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu operacyjnego infrastruktury i środowiska na lata 2014-2020.

Posterunek Policji w Suchowoli obejmuje swym zasięgiem miasto i gminę Suchowola. W gminie mieszka ponad 7000 ludzi, a przez miasto przebiega ważny ciąg komunikacyjny z dużym ruchem ciężarowym – droga krajowa nr 8. Na czas remontu siedziba posterunku była przeniesiona do oddalonej o 20 km Dąbrowy Białostockiej. Obecnie w posterunku pełni służbę pięciu funkcjonariuszy.