28 lipca 2021 roku (środa) uczestniczyłem w konferencji prasowej w Przerośli (powiat suwalski) poświęconej gminnym inwestycjom realizowanym przy wsparciu z budżetu państwa w ramach programów rządowych.

W najbliższych dniach rozpocznie się rewitalizacja parku oraz modernizacja chodników wokół zabytkowego rynku w tej miejscowości. Gmina rozstrzygnęła już przetarg i wyłoniła wykonawcę robót budowlanych. Przewidywany koszt inwestycji wynosi niecałe 500 tys. złotych, z czego 330 tys. złotych to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

„Tutaj na rynku w Przerośli przeszłość spotyka się z teraźniejszością – powiedziałem w swoim wystąpieniu. Unikalny zabytkowy architektoniczny przyciąga do Przerośli wielu turystów. Trzeba jednak dbać również o współczesne funkcje użytkowe tych elementów gminnej infrastruktury. Cieszę się z przygotowanej inwestycji, której udzieliłem swojego wsparcia i dziękuję Panu Wójtowi oraz Radzie Gminy za dobrą i konstruktywną współpracę. Mam nadzieję, że wkrótce spotkamy się ponownie, aby wyrazić wspólną radość z tego, co zostanie tutaj zbudowane.”

Po zakończeniu briefingu prasowego miałem zaszczyt spotkać  się z uczestnikami programu „Cyfrowy senior”.

Galeria: