2 października 2022 roku (niedziela) uczestniczyłem wraz z żoną w 14. rocznicy Cudu Eucharystycznego w Sokółce. 14 lat temu w Kościele pw. św. Antoniego w Sokółce miała miejsce przemiana Hostii we fragment ludzkiego ciała. 

W październiku 2008 roku w trakcie porannej Mszy św. Ksiądz udzielając Komunii Świętej upuścił komunikant na stopień ołtarza. W takiej sytuacji procedura kościelna nakazuje umieszczenie komunikantu w naczyniu liturgicznym i zalanie go wodą w celu rozpuszczenia. Po jakimś czasie Hostia nadal nie uległa rozpuszczeniu, a w Jej środku powstała krwista plamka, przez profesorów medycyny uznana za fragment ludzkiego serca. Od tej pory przed cudownie objawioną Cząstką Ciała Pańskiego w Hostii modli się wielu pielgrzymów. 

Msza św. z okazji 14. rocznicy Cudu Eucharystycznego odbyła się przy ołtarzu polowym przy Kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce. Celebrował ją Ksiądz Arcybiskup Metropolita Białostocki Józef Guzdek. W uroczystościach wzięły udział setki wiernych, m.in.: przedstawiciele samorządów różnego szczebla, parlamentarzyści oraz przedstawiciele służb mundurowych. 

 

Galeria zdjęć:

 

Relacje medialne:

https://sokolka.naszemiasto.pl/14-rocznica-cudu-eucharystycznego-w-sokolce-wierni-z/ar/c1-9021815

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/218745

https://podlaskie24.pl/artykul/tag/rocznica-cudu-eucharystycznego-w-sokolce/